Всі публікації цього блогу є моїми особистими думками, які я вирішив оприлюднити з тих чи інших причин.
Ні в якому разі жодна публікація не є поширенням інформації. Жодна з публікацій не є ангажованою будь-ким. Жодна з публікацій не є інспірованою моїми приватними неприязними почуттями до будь-якої особи - якщо, шановний читачу, вам здасться, що воно не так, напишіть мені про це. Я пишу тут лише те, в чому переконаний особисто. Я не претендую на істину в останній інстанції і залишаю за собою право на помилку, а також право на визнання цієї помилки, її виправлення, або впертого обстоювання.

31 грудня 2014 р.

Моє ставлення до АТО в Одесі.

Інформаційна агенція РБК Україна опубліковала мою точку зору: “Мое мнение, что все эти раздутые события выгодны одесской милиции больше, чем какому-либо террористическому подполью. Это связано с тем, что многих из них может коснуться люстрация и общественное недовольство коммерческими схемами в органах, которые процветают и при новом начальнике областного УВД". Повністю публікація тут.

Правда, мова в інтерв’ю йшла дещо про інше, а саме - про введення в Одесі режиму АТО і моє до цього ставлення. Чого приховувати, я підтримую тимчасовий режим АТО в Одесі. Одеська міліція, завдяки непрофесійності якої стала можливою трагедія 2 травня, неспроможна і зараз захистити громадян наразі небезпеки. Вдумайтеся: починаючи з 2 травня і до цього часу і офіцери, і рядові співробітники міліції виправдовують свою бездіяльність під час заворушень тим, що буцімто не було в них наказу. Але ж за Статутом ніякого наказу співробітнику міліції не потрібно, якщо він присутній при скоєнні правопрорушення, тим більш - використання вогнепальної зброї! Це вам підтвердить будь-який колишній міліціонер.


Нерозпорядливість і квотно-кумовський принцип призначення керівників одеської міліції, повна відсутність будь-яких кадрових змін вже призвела до загострення конфлікту між громадою і міліцією. А використання особового складу міліцейських підрозділів проти активістів місцевої громади і для захисту незаконного (!) по всім параметрам відчуження громадської власності на користь приватному забудовнику - вже класичний приклад януковівщини у виконанні голови обласного УМВС.

І, як вишенка на тістечку - повна недолугість МВС в розслідуванні подій 2 травня. Незважаючи на бучні заяви З.Шкіряка аж у вересні про закінчення досудового розслідування, провадження не закінчене й досі. Нагадаю, що всі справи були об’єднані ще в червні в одне провадження і термін досудового розслідування був продовжений на 6 місяців. Тобто, вже 4 грудня всі матеріали мали бути доправлені до суду, а не частково і не стосовно лише деяких підозрюваних. Але, на поточний час не тільки розслідуванню не видно кінця, але ще й не встановлена особа одного із загиблих в Домі профспілок. Не встановлена лише завдяки непрофесіоналізму слідства і нехтування обов’язками. Замість безперечно встановлених фактів, матеріали кримінальної справи рясніють суб’єктивними  оціночними думками  і політичними формулюваннями. Зневажливе ставлення до постраждалих вже спричинило вимогу родин загиблих про відведення слідчого Р.Сушко, яка була подана 24 грудня до ГУ МВС.


Зрозуміло, що на тлі такої професійної імпотенції одеської міліції, введення контингенту Національної гвардії, хоча і підпорядкованого тому ж міністерству, але мотивованого і оновленого кращими кадрами громадянського суспільства є позитивним кроком. Не думаю, що під час новорічних свят можливі якісь масові заворушення, бо одесити, яких не провокують на протистояння, являють світові чудеса толерантності і, навіть під час Революції гідності, політичні опоненти одеської громади більше схилялися до переговорів, ніж до непримиримих боїв. Саме тому я дивлюся позитивно на режим АТО, який відіб’є, сподіваюся, охоту у приблудних желябових розхитувати ситуацію.

Немає коментарів:

Дописати коментар