Всі публікації цього блогу є моїми особистими думками, які я вирішив оприлюднити з тих чи інших причин.
Ні в якому разі жодна публікація не є поширенням інформації. Жодна з публікацій не є ангажованою будь-ким. Жодна з публікацій не є інспірованою моїми приватними неприязними почуттями до будь-якої особи - якщо, шановний читачу, вам здасться, що воно не так, напишіть мені про це. Я пишу тут лише те, в чому переконаний особисто. Я не претендую на істину в останній інстанції і залишаю за собою право на помилку, а також право на визнання цієї помилки, її виправлення, або впертого обстоювання.

1 листопада 2014 р.

Есе про експлуатацію

А знаєте що таке експлуатація людини людиною? Ні, це не тільки те, коли буржуа виплачує робітнику нагороду менше, ніж прибуток з праці робітника. Навіть зовсім не те. Експлуатація - це коли розподіл прибутку серед працівників відбувається тільки за ознакою займаної посади.

Коли право на відсоток прибутку, видобутого зусиллями всіх, більше у того, в кого вище посада, а не вклад до виробництва. Коли в департаменті скорочується посада за рахунок інтенсифікації праці, а зекономлені кошти йдуть не на зарплатню департаменту, а "розподіляються на всіх". Коли успіхи підлеглих приписують керівнику тільки тому, що він - керівник за посадою.


Саме це і є причиною розшарення суспільства на верстви з великим розривом в доходах. Саме це і є "родинною плямою" не капіталізму, ні, - феодалізму, бо посадові привілеї є ознакою кастового, а не майнового суспільства. Саме це і є глибинною причиною напруги в суспільстві. Саме це є рушійною силою для багатьох, хто рветься до владних структур і намагається будь за що всидіти в кріслах, від президента  до районного прокурора, та ще й передати місце в спадщину.

Всі секти, всі “церкви” і “партії” створені саме за цим принципом експлуатації, де людина людині - вовк, а зовсім не буржуазне суспільство приблизно рівних прав на доходи, якому приписують свої вади ці секти.

І дуже характерним підтвердженням цих тез є те, що особи, які знаходяться на вищій щаблі ієрархії, дуже швидко починають відчувати своє ексклюзивне право на вірне рішення, на істину для всіх, непогрішність. Відчувати своє право навчати і повчати людей, які мають набагато більше досвіду і якісніші результати. Це все характерно    саме для феодального укладу суспільства, або його реінкарнації - ленінсько-сталінському “соціалізму” і багатьох моделей утопій дрібних сект, маргінальних в справжньому капіталістичному світі.

Експлуатація - огидне явище Темних Століть - живе і намагається квітнути в нашому суспільстві, ще незвичному до дійсної свободи і щедро угноєному сторіччями монархічно-комуністичної монополії на правду.

2 коментарі: